Skip to content

סיפור הריפוי שלי

הסיפור שלי מתחיל בגיל 22.
היה לי אז הכל: זוגיות טובה, דירה חדשה ולימודים לתואר שרציתי.

אבל, למרות שכלפי חוץ היה נראה שיש לי את כל הסיבות להיות מאושרת, הייתי בדיכאון. התביישתי בו והסתרתי אותו היטב עד שיום אחד זיהיתי בו דפוס. התחלתי להבחין שהדיכאון שלי קשור במחזוריות שלי: בשבועיים הראשונים אחרי הווסת, אני חווה דיכאון, ובשבועיים הנותרים אני באופן יחסי בסדר. 

כשניגשתי לרופא הנשים שלי ושיתפתי אותו בדפוס שגיליתי, הוא המליץ לי לקחת גלולות ברצף. ההיגיון שלו היה פשוט: תקחי גלולות ברצף, ולא יהיה לך לא מחזור ולא דיכאון. אבל ההגיון הפשוט שלו, לא היה נשמע לי הגיוני. הבנתי שהטיפול שהוא מציע לי  יטפל אולי בסימפטום, אבל לא יגע בשורש הבעיה. 

עוד באותו היום קיבלתי החלטה.
הפסקתי לקחת גלולות והתחלתי לחפש אלטרנטיבות של ריפוי. התחלתי בשינוי תזונתי ובתרגול מדיטציות, הפסקתי לאכול מזונות עמוסי הורמונים כמו חלב,

ביצים, בשר ועוף, אבל משהו עדיין הרגיש לי חסר… זה היה הרגע  בו פניתי בבקשת עזרה למטפלת, שלימים הפכה להיות המורה הראשונה שלי.

כבר בפגישה הראשונה נפל לי אסימון ענק. היא שאלה אותי אם אני זוכרת שיש לי בחירה. השאלה הזאת העירה אותי להכיר בקורבנות שלי, הייתי שבויה של עצמי, עבד של הסיפור שסיפרתי לעצמי על איך החיים אמורים להיות ולהראות ומי אני אמורה להיות .
גיליתי שאני מנסה להיות מישהי ולא מי שאני .
הפסקתי להיות בקשר עם עצמי עם התחושות שלי עם הרגשות שלי עם האמת שלי נטשתי את עצמי לטובת סיפור על איך נכון וצריך ואמור . 

ההכרה הזו אפשרה לי לסיים מערכת יחסים של 5 שנים ולצאת למסע של הכרות עם עצמי ועם החיים.

שנה מאוחר יותר

במהלך בדיקה שגרתית אצל הגניקולוג, הוא נראה מודאג מאוד ומבשר לי שיש חשד לאנדומטריוזיס. נבהלתי מאוד. המילה הזאת נשמעה לי מפחידה. הוא הסביר שיהיה לי קשה להיכנס להריון ושכל חיי אסבול מכאבים. בתוך שבוע עברתי ניתוח ובסופו הרופא עדכן אותי שהמבנה האנטומי שלי השתנה, השחלה הימנית שלי זזה לכיוון שחלה שמאל ואין לזה תיקון, מבחינת הרפואה המערבית, אני צריכה להתחיל לקחת גלולות ברצף ולא לקבל יותר וסת.

הנה אני שוב, שנה אחרי, מול אותו הרופא ועם אותה ההצעה – אין איך לטפל בבעיה אלא רק בסימפטום. הרגשתי תחושת בטן חזקה שזאת לא הדרך שלי. שזאת פשוט לא הדרך להתמודד עם בעיות.

ברגע הזה חיי משתנים ואני צוללת להיכרות עמוקה ואינטימית עם  עולם ההילינג בכלל והילינג עם קריסטלים בפרט.

קריסטלים הם מינרלים שהתגבשו ולכן בשונה מאבנים, הם בנויים באופן קבוע, כך שהתדר שלהם עקבי. כל קריסטל מהדהד רטט מסוים. המפגש בין הקריסטלים לאדם, שמכיל את כל התדרים, הוא מפגש מושלם, כמו מפתח או קוד מדויק, שמזכיר לאיבר, לרגש או למחשבה שיצאו מאיזון את הטבע שלהם. הקריסטלים הם כמו יחידת חילוץ של אהבה.

תוך שלושה חודשים מתחילת תהליך הריפוי שלי עם הקריסטלים, השחלה הימנית שלי חזרה למקום יחד עם האמונה שלי בחיים, בריפוי ובניסים.

איך זה אפשרי?

ובכן, אם משהו יכול לזוז מעצמו לכיוון אחד, למה שלא יוכל לחזור למקומו?
הגוף שלנו שואף לבריאות והסיבה שבגינה הוא יוצא מאיזון היא בשביל לשוב לאיזון שלו, הוא מבקש לפעול באופן יעיל ולהטיב עמנו. אם אנחנו מתעלמים מהסימנים הוא פשוט ימשיך לאותת עד שנבחין ונעזור לו, או יותר נכון – נפסיק להפריע לו.

באותה תקופה עמדתי לסיים את לימודי התואר הראשון. כתבתי סמינר שעסק בהשפעות הפסיכולוגיות והפיזיולוגיות של מדיטציה. נחשפתי לתרגולים שונים והתאהבתי, לא בטכניקה אלא במה שהיא הבטיחה. הייתי כל כך כמהה לשקט ושלווה, רציתי שהדיבור האינסופי של השכל שלי פשוט יפסיק.

כמה שנים אחרי, עם סיום התואר השני, יצאתי למסע העמקה.
תכננתי לנסוע למנזר זן בדרום קוריאה ובסוף מצאתי את עצמי בהודו, מתרגלת בכל יום 9 שעות של מדיטציית זא זן.

זא זן מדברת על ישיבה בנוכחות ובתשומת לב עם כל מה שעולה וחי בי ברגע הזה, להסכים להכל, לראות את החלקים השונים מבלי להזדהות איתם, ללמוד להיות עדה שקטה, נוכחת ריקה מול החיה המשתוללת שבתוכי וכל הסיפורים והמטענים שהיא בוחרת להיאחז בהם. 

כששבתי מהודו, התחלתי את תהליך החניכה שלי כמטפלת אנרגטית ביחד עם מורתי האהובה הילה סגל. אלו היו שבע שנים של למידה שונה מכל מה שהכרתי. לראשונה בחיי למדתי מתוך סקרנות, מתוך מקרים אמיתיים שפגשתי בתוכי ובקליניקה שפתחתי במהלך ההכשרה.
אט אט התחלתי להעביר עוד ועוד תכנים: במשך שלוש שנים הנחתי קבוצת מדיטציה ודמיון מודרך שבועית, העברתי סדנאות התפתחות אישית בארגון הצופים, בפסטיבלי נשים, בחברות היי טק, בקבוצות פרטיות וליחידים בארץ ובעולם.

בשש השנים האחרונות, במהלך האביב, אני מלמדת קורס הילינג עם קריסטלים ועבודה טיפולית עם קלפי מודעות בחוג לנטורופתיה במכללת וינגייט. זאת התקופה האהובה עלי בשנה, התקופה ליד הים. אני זוכה להעביר את הידע והניסיון שלי, להעשיר את ארגז הכלים של מטפלים ומטפלות ולחנוך אותם לעבודה הטיפולית בקליניקה.

אני תלמידה נצחית של הרוח ובשנים האחרונות הוספתי לארגז הכלים שלי שלושה כלים שנכנסו לחיי דרך לונה ונטע, שתי מורות שהפכו מיד לחברות נשמה שלי.
לונה בורנשטיין לימדה אותי תטא הילינג, שיטת עבודה אנרגטית עם תת המודע ומערכת האמונות שלנו. השיטה הזאת בעיקר העמיקה את מערכת היחסים שלי עם הבריאה.
עבורי, הילינג זה מרחב של ריפוי המתאפשר מתוך חיבור והיזכרות בטבע הבריא שלנו ומתוך תחושת שייכות וחיבור לאהבה. אחת הסיבות שלא המשכתי במסלול הקליני של  לימודי הפסיכולוגיה היתה כי המרחב בו התרחש עבורי ריפוי היה הוליסטי, כלומר ראה את הקשר בין כל הגופים – הפיזי, הרגשי, המנטלי והרוחני אנרגטי.  וכמובן כלל בתוכו גם את אלוהים.

ואז הגיע לימוד כל כך חשוב, משנה חיים ממש – התמקדות (פוקוסינג).

הכלי הזה אפשר לי ללמוד להרגיש ולבטא רגשות, הוא אפשר לי להתקרב לעצמי, לעבוד עם טראומות, להכיל את עצמי ובעיקר להרגיש בצורה מלאה כל רגש מבלי לחוות הצפה, למדתי לפגוש ולנהל דיאלוג עם חלקי השונים ביניהם: הזכרי, הנקבי, המבקר, הילדה הפנימית. ההתמקדות הראתה לי איך לתת מקום ואהבה לכל הקיים בי ודרך ההכללה הרדיקלית הזאת  שנותנת מקום לכל חלקיי, לחוות אינטגרציה וריפוי עמוק בתוכי.

באותו הזמן, נטע ארצי, פתחה בפני את העולם המופלא של הקונסטלציה המשפחתית, כלי שאפשר לי להעמיק את העבודה האישית שלי בקבוצה, לימד אותי אמון ואהבה, חמלה ופרספקטיבה גבוהה. זה כלי שלימד אותי שאפשר לתקן את העבר, וגם את מה שהועבר אלינו מהשושלת המשפחתית שלנו, שאפשר לסיים קארמה, לשנות דפוסים עתיקים, שאפשר, מומלץ וחשוב מאוד להכיר בקיים ובכל מה שקיים בי ושייך אלי. כשאני מפסיקה לדחות חלקים בי, אני לומדת לקבל את עצמי ללא תנאי להיות שלמה עם עצמי עם האחר ועם העולם

DSC08220

מזמינה אותך להתחבר לחיים, לחיות, לקיים וליש ולמצוא את מקומך הטבעי בעולם, בסדרת מפגשים מקרבים שיאפשרו לך לפסוע באומץ אל חיים מלאים ומתאימים עבורך.

אני כאן עבורך, מוזמנת ליצור קשר באהבה, 
הדס הוד Soul Therapy